Re: [baldakituzum] Re: [MADDENIN SAKIMI KANUNU.. : Osman Cataloluk Beye yanit: 4

Dr. Osman Cataloluk Bey, 
 
 
4. Dediniz ki:
 
TÜRKÇE BİZİM ASLIMIZDIR TAMAM AMA GAVURUN ASLI DEĞİLDİR! 
 
 
 
Polat Kaya:  Evet Türkçe bizim aslimizdir, soyumuzdur, kimligimizdir ve Türkü TÜRK yapan Tanri vergisi bir varliktir! Bundan, ben de dahil olmak üzere, Türk olan her kimsenin şüphe ettigi yok. Bununla beraber, bu ifadenize "AMA GAVURUN ASLI DEĞİLDİR!" sözünü eklemenize ne gerek vardi? Bu ifadeniz de yazdiklarimin hiç birisini dogru olarak anlamadiginizin isbati. Elbette ki Türkçe Türklerin dilidir ve de aslidir. Fakat, ben, sizin degiminizle, "Türkçe 'Gavurun' da dilidir" yahut "onlarin da aslidir" şeklinde bir şey demedim ki siz ortaya atilip peygamberlik yapiyorsunuz. Olasilikla bilmiyorsunuz, o "GAVUR" diye tanimladiklarinizin kendileri dahi eski zamanlarda dünyada konuşulan bir tek dilin var oldugunu itiraf etmişlerdir. (Bak: GENESIS 11) 
 
Ben dedim ki ve de diyorum ki TÜRKÇE dünyanin tek dili idi. Türkçe hirsizlanarak başka dillerin yapilmasinda dil malzemesi olarak kullanilmiştir. Böylece, Türkçe HIRSIZLANMIŞTIR (ÇALINMIŞTIR). Yani birisi sizin arabanizi çalip rengini ve de göze gelen öteberisini degiştirdikten sonra kendi mali diye dünyaya satmiş. 
 
Görmeniz gerekir ki benim dedigimle sizin dediginiz ayri ayri kavramlardir. Aradaki farki siz görebilmelisiniz. Onlar Türkçeyi çalmişlar, degistirmişler ve başka kaliplara dökerek kendilerine dil yapmişlar. Ve böylece kendilerini bir "millet" yapmişlar. Halbuki Türk milleti herkesten önce, çok eskilerden beri, kendine özel dili olan bir "ULUS" toplum olmuştur. Gezgincilerin kendilerini "ulus" haline getirmeleri Türk dünyasine ait Türkçe dilin ve onun temsil ettigi Türk medeniyetinin sirtindan olmuş. Dili çalan ile dili çalinan ayni kimseler degildirler!
 
Türk dilinin çalinmiş olmasinin anlami en azindan şunlardir:  
 
1) Türkçe çalinirken onun temsil ettigi medeniyet te aninda hirsizlanmiş ve başkalarina mal edilmiştir. 
 
2) Bunu yapanlar Türkçeyi hem redetmişler ve hem de ondan kendilerine çesit çeşit diller geliştirmişler.
 
3) Türkçe hirsizlandiktan sonra onun eski dünya medeniyetinin dili oldugu gerçegi inkar edilmiş ve Türk devletleri tarihten birer birer silinmiş ve hatta adlari bile degiştirilerek Türklük kimlikleri yok edilmiştir. Bu yöntem ile Tur/Türk/Oguz toplumu Türklükten koparilarak yabancilaştirilmişlardir. 
 
4) Türkçe Tur/Türk/Oguz toplumlarinin beyin gücünün geliştirdigi her kavrami tanimlayan, her töreyi anlatan, dile getiren ve Türklüge ait bir varliktir. Türkçeyi hirsizlayanlar Türk dünyasinin törelerini de bir anda hirsizlamişlardir. Böylece bizleri uyutanlar Türkün medeniyetini de çalip kendilerine mal etmekten kaçinmamişlardir.
 
 
 
5. Dediniz ki:
 
"BUNU SÖYLER İSENİZ KENDİNİZİ DE ÖTEKİLEŞTİRİYORSUNUZ DEMEKTİR." 
 
 
Polat Kaya: Kusura bakmayin amma siz sözü tersinden anlayan bir sikinti içinde olup "şaşkin ördek" görüntüsü sergiliyorsunuz. Bu yorumunuzu nasil yapabiliyorsunuz? Bu yorumu ikinci sinif ilk okul talebesi bile yapmaz. Söylediklerimin arasinda hiç beni "ötekileştiren" bir ifade var midir ki siz böyle düşünceden yoksun bir neticeye varabiliyorsunuz? Dogrusu yorumlama yeteneginizin karşisinda hayretler içindeyim.
 
 
Devami Yanit-5 de.
 
 
Selamlar,
 
Polat Kaya
 
 
 
osman cataloluk wrote
 
 
ARKADAŞLAR HER ŞEYİ TÜRKÇE YAPACAZ DİYE DİLİ DE BERBAT
ETMEYİN!!
GEN kelimesi İngilizce bile değildir! Ve Aslı
GENE'dir. Bunun da TÜRKÇE İLE VE MÜRKÇE İLE YAKIN UZAK
ALAKASI DA YOKTUR!! GÜLÜNÇ OLMAYALIM. TÜRKÇE BİZİM
ASLIMIZDIR TAMAM AMA GAVURUN ASLI DEĞİLDİR! BUNU
SÖYLER İSENİZ KENDİNİZİ DE ÖTEKİLEŞTİRİYORSUNUZ
DEMEKTİR. M:KEMAL'İN BİRİLERİNİN KAYIĞINA BİNİP HER
ŞEYİN ASLI TÜRKÇEDİR DEDİKTEN SONRA BUNDAN JET HIZI
İLE GERİ DÖNÜP KAÇTIĞI DA VAKIA DIR ZİRA HER ŞEYİN
ASLI TÜRKÇE KESİNLİKLE DEĞİLDİR. O ZAMAN İLK DİLE GERİ
DÖNÜŞ YAPMAK LAZIMDIR Kİ BU TÜRKÇENİN SONUNU GETİRECEK
BİR YAHUDİ TEZİDİR!! DİKKAT!!! ZİRA İLK DİL ESKİ
ARAMİCENİN İLK HALİ OLARAK DÜNYADA BİLİNMEKTEDİR!!!
BİZ NE ARAMİYİZ NE DE ONUNLA KÖKENİMİZ VAR!!! BU
ZIRVALARDAN KURTULMAK LAZIMDIR!!!
BİR TARAFTAN TÜRKÇE İÇİN OSMANLICAYI BİLE BIRAKMAK
GEREKİR DİYENLER ŞİMDİ DAHA BERBAT UYDURMA KALIPLAR
İÇİNE SOKULMASIN UYANIN!!
Selam
dR.Osman